Bernard Slade: DALŠÍ ROKY VE STEJNOU DOBU

Nejbližší termíny představení: 18.9, 7.10, 8.11
Délka představení: 2 hod. 15 min., přestávka 20 min.
Režie: Jiří Menzel, Překlad: Dana Hábová, Scéna: O.Schindler, Kostýmy: L. Loosová

Hrají: Veronika Freimanová, Zdeněk Žák

Stručný obsah hry

Volné pokračování úspěšné, duchaplné sexkomedie Každý rok ve stejnou dobu.

Premiéra 19.září 2000 v Divadle Bez zábradlí

"Volné pokračování Další roky ve stejnou dobu není odvarem hry Každý rok ve stejnou dobu. Pan Slade si nechal dvacet let odstup od té první hry a pomalu střádal a šetřil hezké chvilky. Dokonce jsou v ní, zdá se mi, některá místa hlubší i zábavnější. Doris i George jsou v ní ještě starší a pořád jim to funguje, v tom je to krásné. Je to moudrá a laskavá hra nejen o stáří, hrdinové jsou ostatně velmi čilí, ale o smrti se v ní taky mluví." Jiří Menzel

Ohlasy

Další roky...
Shodou šťastných náhod první hra, kterou jsme v DBZ viděli při našich kulturních náletech do Prahy. Byli jsme tak nadšeni, že během následujícího roku a půl jsme absolvovali snad nadpoloviční většinu aktuálně běžícího repertoáru a zklamáni jsme nebyli ani jednou ,  spíše naopak. Některé kusy, a tento mezi ně určitě patří, si příležitostně rádi zopakujeme. Už se těšíme.  
Jarda Heinrich


--------------------------
Bavily jsme se snad ještě více než u prvního dílu. Vážně moc pěkné a vřele doporučuji všem, kdo se chce příjemně odreagovat. Michaela
-------------------------- 
Další roky ve stejnou dobu je naprosto úchvatné představení. Naprosto famózní výkon obou interpretů. Výborně jsem se bavila a ráda uvidím znovu. Děkuji. Jana
----------------------------
Moudrá a vtipná hra, se kterou jsem přímo souzněla. Žádný odvar předchozího dílu, žádná nastavovaná kaše, bylo to rovnocenné představení, v jistém ohledu snad i lepší než to první. Příjemné překvapení.
Maranta 80 %, i-divadlo.cz
-----------------------------
Pokračování této komedie je mnohem přirozenější především z toho důvodu, že postavy hry dospěly do stádia, kdy jsou jejich představitelé stejně staří jako ony samy. Je vidět, že i samotní herci mají již s některými problémy pokročilého věku své zkušenosti, a proto se dokázali se scénkami lépe ztotožnit. Jestliže v titulu Každý rok ve stejnou dobu hrála prim V. Freimanová, tak zde ji s přehledem trumfnul Z. Žák, který umí "stárnout" přeci jen trochu rychleji. Stejně jako u prvního dílu rovněž oceňuji výběr hudby, která smysluplně navozuje atmosféru doby, v níž se milostné schůzky odehrávají.
Vladimír10 80 %,  i-divadlo.cz
--------------------------------
S přihlédnutím k tomu, že se jedná vlastně o druhý díl, tak zaslouží uznání to, že se je stále na co dívat a vůbec si nepřipadáte jako na opakování jedničky.
Navíc herecká dvojice je neskutečně milá a já si celou hru velmi užil. Možná bych jen malinko na okraj poznamenal, že mě moc nebavily vlasové variace...
Nicméně, pokud se vám jednička líbila, neváhejte ani vteřinu a jděte!
Vaklav 80%,  i-divadlo.cz
-----------------------------
Dobré ráno,
nevím, na koho se mám obrátit nebo kam mohu napsat vzkaz a poděkování za úžasný zážitek z představení DALŠÍ ROKY VE STEJNOU DOBU. Byla jsem nadšená z výkonu pana Žáka  a  paní Freimanové, oba patří mezi mé oblíbence. Nevím, jak to slovy popsat – prostě skvělé, úžasné! Ve Vašem  divadle jsem byla poprvé a byla jsem překvapena, jak je krásné, příjemné prostředí, krásné prostory celého divadla. Nejsem z Prahy, ale až z jižní Moravy z Moravského Krumlova a alespoň 2x za rok  jezdíme do Prahy na víkend nebo na dovolenou se záměrem navštívit nějaké divadlo. Minulý víkend jsme právě byly s dcerou, sestřenicí a rodinnou přítelkyní (tzv. dámská jízda) a v létě jezdíme s manželem.
Takže netrpělivě očekávám Váš program na červen, protože se chystáme přijet do Prahy na dovolenou s manželem a tohle představení musíme znovu vidět.
Srdečně Vás všechny v divadle zdravím,  vedení divadla a celému kolektivu přeji stále vyprodaná představení, hodně elánu a poděkování, protože výsledky vaší nelehké práce jsou pro ostatní pohlazením na duši a Vaše úžasná práce stojí za to.
Květa Procházková - Moravský Krumlov
7.4.2016              
---------------------------------
Dobry den,
chtela bych timto podekovat vasemu divadlu za skvele predstaveni Dalsi roky ve stejnou dobu. Chodime k vam radi, casto a toto predstaveni bylo dlouho v nasem hledacku, jen se nedarilo najit dobry termin. Vcera jsme zjistili, ze mate jeste vstupenky na dnesni predstaveni a udelali si rezervaci.
Nedovedli jsme si predstavti, jaka ta hra bude. Kdyz vidite prvni dil, kam jeste by se to dalo posnunout? Ale vynikajici text, skvela rezie a predevsim fantasticke predstaveni v podani pani Freimannove a pana Zaka, to bylo pohlazeni po dusi. Potlesk ve stoje na zaver predstaveni bylo asi to jedine, jak muze divak podekovat.
Urcite jsme nevideli naposledy.
Jeste jednou mi dovolte podekovat za fantasticke predstaveni a prejeme vam pretrvavajici prizen divaku a i nadale dobrou ruku pri vyberu hercu i divadelnich her. 
Manzele Nekulovi
12.10.2015

Fotogalerie

Další roky ve stejnou dobu Další roky ve stejnou dobu Další roky ve stejnou dobu Další roky ve stejnou dobu Další roky ve stejnou dobu Další roky ve stejnou dobu

Fotografie z představení Další roky ve stejnou dobu 1 - 6

Video

Videozáznam z představeníDnešní program

18. září   pátek19:00 
Bernard Slade: Další roky ve stejnou dobu

Zítřejší program

19. září   sobota17:00 
Michael Frayn: Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu

19. září   sobota11:00 
Jiří Chalupa, Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř: Princové jsou na draka

Divadlo Bez zábradlí na Facebooku
Divadlo Bez zábradlí, Jungmannova 31,110 00 Praha 1, pokladna tel. 224 946 436, email: vstupenky@bezzabradli.cz