REPERTOÁR

OFF - PROGRAM: Berlínská dekadence v Divadle Bez zábradlí

Hrají:
Režie a překlad:

Berlínská dekadence v Divadle Bez zábradlí: Kabaret jako emblém Evropy mezi dvěma válkami

Připomínka berlínské dekadence meziválečných let. Během jednoho večera s podobou workshopu určeného pro školy i širší veřejnost bude tato doba představena originálním propojením multižánrové performance a populárně naučné přednášky. Hudební ukázky z klasického amerického muzikálu, taneční produkce dobových tanců, kunsthistorická přednáška. 

Dramaturgie: Radek Balaš
Pěvecké nastudování: Jana Balašová Trčková
Choreografie: Jana Burkiewiczová

OFF - PROGRAM: Antický večer v Divadle Bez zábradlí

Hrají:
Režie a překlad:

Antický večer v Divadle Bez zábradlí: Homérův epos v optice současnosti

Kulturně–vzdělávací workshop Divadla Bez zábradlí určena pro školy a širší veřejnost. V průběhu jednoho večera dojde k aktualizaci homérských eposů prostřednictvím ukázky ze soudobé divadelní adaptace, diskuse s umělci a akademiky, kteří se homérskou tématikou zabývají, a populárně naučných přednášek předních českých odborníků na starořeckou literaturu. 

Vstupné: 100,- Kč

Dramaturgie: Guy Roberts 

Vystupující: Karel Heřmánek ml., Nikol Heřmánková Kouklová

Scéna: Markéta Fantová

Kostýmy: Eva Bellefeuille 

Light design: Přemysl Janda

NOC DIVADEL s podtitulem udr(život)elnost: Scénické čtení hry Arizace

Hrají:
Režie a překlad:

Scénické čtení hry "Arizace" Adama Votruby přinášíme exkluzivně v rámci Noci divadel! Oceněná historická fikce o nařízení shora, které přivádí říšské zákony ad absurdum. Říšský inspektor žádá arizovat i židovské hřbitovy. Od tohoto absurdního požadavku se odvíjí groteska, v níž se mezi skutky kolaborace a služební horlivosti zableskne i jiskra odboje. Ta je ovšem vykřesaná z naprosto nečekaného zdroje.

Adam Votruba je historik a etnolog. Je autorem několika odborných i populárně naučných knih a přispěvatelem kulturně-politických internetových i tištěných periodik. Systematicky se věnoval otázce zbojnictví jakožto zvláštní formě primitivního sociálního protestu, která je příznačná pro tradiční venkovské společnosti v předkapitalistické éře. Autor jednoaktové grotesky, která získala ocenění v soutěži Alfréda Radoka v roce 2015, pracuje s motivem domýšlení politické ideologie až do absurdních důsledků.

Vysílání proběhne na YouTube kanálu Divadla Bez zábradlí. Podpořte koupí dobrovolné vstupenky divadlo a tvůrce.

Autor: Adam Votruba

Hrají: Filip Kaňkovský, Václav Rašilov a Nikol Kouklová

Režie a střih: Vojtěch Filčev

Kamera:  Dominik Hrubý

Zvuk: Radim Lapčík

Hudba: Martin Blažek

Světla: Jiří Hátle

NOC DIVADEL s podtitulem udr(život)elnost: ŽIVÝ VSTUP IDU STUDIO

Hrají:
Režie a překlad:

Moderátoři vyzpovídají Karla Heřmánka ml. jaké má plány a co chystá po rozvolnění vládních opatření. Dalším hostem bude režisér Radek Balaš, který se vrátil s legendárním muzikálem Cikáni jdou do nebe do Divadla Bez zábradlí po šestnácti letech. Plánuje na této divadelní scéně něco dalšího?

NOC DIVADEL s podtitulem udr(život)elnost: Scénické čtení hry Telefonní příběhy

Hrají:
Režie a překlad:

Scénické čtení hry telefonní příběhy Petra Kubáta o legračně strašidelné vizi současnosti. Jaké absurdity můžete vykřesat z telefonních hovorů? Vysílání proběhne na YouTube kanálu Divadla Bez zábradlí.

Autor: Petr Kubát
Režie, kamera, zvuk: Vojtěch Filčev
Hrají: Nikol Kouklová a Jan Řezníček

NOC DIVADEL s podtitulem udr(život)elnost: Udržujeme se poeticky

Hrají:
Režie a překlad:

K jakým knihám se herci DBZ vracejí nejraději? Jaká je jejich oblíbená sbírka básní či povídek?Toto pásmo nabídne oblíbené povídky a básně herců Divadla Bez zábradlí. Každých 10 minut přestavíme na našem Facebookovém a Instagramovém profilu jednu ukázku.
Těšit se můžete na Evu Josefíkovou, Anežku Rusevovou, Petra Macháčka, Kristinu Sitkovou, Milana Peroutku.

NOC DIVADEL s podtitulem udr(život)elnost: LIVE STREAM S…

Hrají:
Režie a překlad:

Live stream s Terezou Víznerovou, která vám představí svojí autorskou pohádku  s názvem “Jak Eda ke kompostu přišel”.
Eda žije na malé planetce a rád by si vypěstoval hrášek. Ale jak na to, když je planetka neúrodná, samý prach? Eda se tedy vydá na planetu Zemi a naučí se tam kompostovat. Barevné kontejnery mu poradí, jak se správně třídí sklo, plasty a papír a jaké zdánlivě nepotřebné odpadky může využít do svého „pokladu“. 
Učíme a informujeme i ty nejmenší diváky o důležitosti třízení odpadu a ohleduplnosti k naší planetě. Můžete se těšit na ukázku ilustrací, přečtení úryvku autorské pohádky a možnost krátké online diskuze na našem Instagramovém a FB účtu.Dnešní program

Zítřejší program

Divadlo Bez zábradlí na Facebooku
Divadlo Bez zábradlí, Jungmannova 31,110 00 Praha 1, pokladna tel. 224 946 436, email: vstupenky@bezzabradli.cz