J. Doga, E. Lotjanu, J. Janda, P. Malásek: CIKÁNI JDOU DO NEBE


Délka představení: 2 hod. 10 min., přestávka 20 min.
Režie: Radek Balaš, Scéna: Jozef Ciller, Kostýmy: Jana Zbořilová, Choreografie: Jana Burkiewiczová, Pěvecké nastudování: Jana Balašová

Hrají: Peter Pecha, Kateřina Marie Fialová/ Felicita Prokešová, Josef Vrána, Zdeněk Žák/ Dušan Sitek, Petr Pospíchal/ Zdeněk Maryška, Filip Kaňkovský, Milan Peroutka/ Tomáš Smička , Michal Kavalčík/ Ondřej Bábor, Josef Fečo, Martin Kubačák, Ludmila Molínová/ Johanna Tesařová, Eliška Ochmanová/ Felicita Prokešová, Adriana Bessogonov, Andrea Holá/ Mária Bikárová, Jennifer Boldiová/ Veronika Heráková/ Beáta Strohnerová

Stručný obsah hry


Hudebně-dramatická balada. Podmanivé melodie a temperamentní tance. Strhující podobenství o věčné lidské touze, o svobodě, vášni a lásce, která dokáže zničit sama sebe. Příběh osudové lásky krásné Rady a zloděje koní Lujko Zobara. Jevištní zpracování slavného filmu Emila Lotjanu a Jevgenije Dogy podle povídek Maxima Gorkého. Muzikál, který vás odnese až někam do cikánských nebes!

"Cikáni se řadí k tomu nejlepšímu, co domácí muzikálová scéna nabízí." Novinky.cz

LUJKO ZOBAR, zloděj koní ...........Peter Pecha
ANTAL SILÁDI, poručík ............... Josef Vrána
OTEC ZOBAR, staršina ................ Zdeněk Žák, Dušan Sitek
DANILO, otec Rady ..................... Petr Pospíchal, Zdeněk Maryška
BUČA, cikánský zloděj ................. Filip Kaňkovský
ARALAMBI, Zobarův kumpán .......  Milan Peroutka, Tomáš Smička
TALIMON, Zobarův kumpán.......... Michal Kavalčík, Ondřej Bábor
BUBULJA, mladý cikán ................. Josef Fečo
SCHWOB, Siládiho pobočník ......... Martin Kubačák
RADA, Danilova dcera ................ Kateřina Marie Fialová, Felicita Prokešová
IZERGIL, stará cikánka ............... Ludmila Molínová, Johanna Tesařová
JULIŠKA, Zobarova milenka ......... Eliška Ochmanová, Felicita Prokešová
RUSALINDA, Zobarova sestra ....... Adriana Bessogonov
MÁRIA, cikánka .......................... Andrea Holá, Mária Bikárová
ASJA, cikánská dívka ................... Jennifer Boldiová, Veronika Heráková,Beáta Strohnerová
Choreografie: Jana Burkiewiczová
Pěvecké nastudování: Jana Balašová
Korepetice: Petr Ožana

Ohlasy

Nedávno jsme se zúčastnili představení Cikáni jdou do nebe.Byli mezi námi senioři a zdravotně postižení lidé.Představení bylo úžasné a podmanivé melodie vnímali velmi intenzivně nevidomí i těžce postižení lidé.Herecké výkony i výpravnost muzikálu předčily naše očekávání.Dokonce jsme si ani neuvědomovali, že máme na tvářích roušky.Z divadla se nám ani nechtělo a pocit krásna z nás bude ještě dlouho vyzařovat.
Za Nadační fond Slunce pro všechny
Blanka Dvořáková
------------------------------------
Byla jsem na druhé předpremiéře a teď na druhé premiéře..... a prostě bomba!  Pavla Kyriánová
-------------------------------------
Muzikál mě naprosto nadchnul a zcela upřímně musím říct, že se jednalo o jeden z mých nejlepších divadelních zážitků! Alex
--------------------------------------
Jednoduše řečeno... Parádní představení s podmanivou hudbou a skvělým hereckým obsazením. Lenka Pejšová 
---------------------------------------
...mohu potvrdit, že se jedná o nejlepší muzikál! Jirka Říha 
---------------------------------------
Díky své nové verzi získala inscenace svěžejší tvář, což se týká nejen pěveckého nastudování, ale hlavně choreografie vycházející z původního Balašova konceptu, který nyní rozpracovala J. Burkiewiczová. Povedl se i nový casting, herecky a pěvecky je obsazení vyrovnané. Pokud bych měl zmínit některá jména herců, kteří mě zaujali o něco více, patřili by mezi ně F. Kaňkovský, který přesvědčivě ztvárnil tragický Bučův osud, D.Sitek coby otec Zobar a L.Molínová v roli Izergil. R.Balaš obnoveným nastudováním vychytal nedostatky toho předchozího.
80 %, Jiří Landa, i-divadlo.cz 
-------------------------------------------
Cikáni už dávno přišli do muzikálového nebe. Jde o dílo nadčasové, plné chytlavých melodií, skvělé choreografie, režie a to vše podtrhují skvělé výkony sólistů i company. Občas drhne humor a zdlouhavé činoherní scény. Cikáni se úspěšně vrátili a s nimi přišla na jeviště energická show v komorních kulisách, která strhne každého. Po divadelní odmlce přináší Divadlo Bez zábradlí muzikál, či hudebně-dramatickou baladu, chcete-li, kterou doporučujeme nevynechat, bez ohledu na to, zda jste viděli film, či původní představení před 16 lety.
Radek Janda, Musical.cz 
--------------------------------------------
Viděla jsem předpremiéru a byla jsem upřímně nadšená. Takových muzikálů na české scéně opravdu mnoho není a jsem neuvěřitelně vděčná za toto představení, o kterém se skutečně v superlativech mluvit dá! Dokáže zasáhnout a přimět zamyslet se nad mnohým, nechybí mu ale vtip, vášeň, temperament, drive a obrovská spousta emocí. Bravo! Monika Páblová
---------------------------------------------
Naprosto strhující výkony, úžasné hlasy, obrovské emoce. Freyatrix 100 %
...vášeň a smrt jedno je, když se žene tryskem...Až se bojím, že budu mluvit v superlativech, je to přece "jen" muzikál, zaslouží si ale rozhodně pozornost, není mnoho takových. Spojení čisté scény, silného hereckého týmu a až filmové režie by i jen samo dokázalo postavit "dobré" představení. Zde ale došlo i k citlivému vedení ve zpívaných partech (romština se specifickým frázováním), a když k tomu přidáte i strhující emoce, které by šlo nabírat po libosti a pořád by zbývalo i pro ostatní... Jen lituju, že to neuvidím venku, pod volným nebem, kam asi nejlíp patří. 
------------------------------------------------------
Chtěla jsem ještě jednou moc a moc poděkovat za včerejší úžasný zážitek (jinak se to nedá napsat) při shlédnutí fantastického muzikálu Cikáni jsou do nebe. Byla jsem s dcerou a byly jsme prostě nadšené! To představení se bude určitě hrát nejméně dvacet let. Herci byli skvělí úplně všichni a já Vám moc děkuji.
Tereza Kimlová
------------------------------------------------------
Jaj, more, eastern!
SVATOŠOVÁ, 12.7.2020
     Ach, ano, jemný bílý písek v kytarovém pouzdře... Vstupují postavy příběhu v kostýmech, dokonce vidím muže s kloboukem do očí a se sedlem na zádech. No jo, můj první klasický muzikál, už vlastně stará věc, ale kult a věčně se vracející divadelní tulák. Lkavé a teskné romské písně, užasné květované sukýnky, velké šátky s třásněmi, vlnící se ženské boky a ňadra, urostlí mladí mužové a lesknoucími se holínkami, penízky kolem pasu.
     Ačkoliv jsem zvyklá spíše na činoherní herce a styl, tak jsem na rozpacích, jak představení lépe popsat. Ano, hlasy syté a chutné jako řízek s bramborovou kaší a ty dvě děvčátka, plná svěžestí a nadšení jako zeleninový salát s  balkánským sýrem navrch.
Vyčíst by snad bylo možno jen to, že by původní libreto mohlo být obohaceno motivy a hereckou (činoherní) akcí. Nicméně, pokud chci někoho pochválit za charakterní herectví, tak je to Ludmila Molínová, pramatka romského rodu, Josef Vrána jako poručík, Peter Pecha jako Lujko Zobar, A nakonec také Filip Kaňkovský se svými komickými vložkami jako Buča, největší zloděj slepic, který na jeviště vstupuje jako první a hned zahajuje "somráckou" akci na nádraží, kdy z lidí tahá drobné a cigáro.
      Takže já klidně dám 75 procent, protože muzikály k létu patří a potože jsem se bavila. tak pekelně, že mne ještě nyní bolí ruce od rytmického tleskání. Doporučuji!!!! Vezměte si na to volné široké sukně a až vyjdete z divadelních prostor, otočte se pěkně dokola v půvabné historické kruhové pasáži Paláce Adria, ať vám ta sukně zavlaje. Laj, la, laaaj, hop, hop, hop!!!
-------------------------------
 

Fotogalerie

Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe Cikáni jdou do nebe

Fotografie z představení Cikáni jdou do nebe 1 - 25Dnešní program

Zítřejší program

Divadlo Bez zábradlí na Facebooku
Divadlo Bez zábradlí, Jungmannova 31,110 00 Praha 1, pokladna tel. 224 946 436, email: vstupenky@bezzabradli.cz