Francis Veber: BLBEC K VEČEŘI


Délka představení: 2 hod. 5 min., přestávka 20 min.
Režie: Jiří Menzel , Překlad: Antonie Miklíková Görök

Hrají: Václav Vydra, Josef Carda, Rudolf Hrušínský, Zdeněk Žák/ Petr Pospíchal, Jana Boušková/ Hana Heřmánková, Jana Švandová/ Vlasta Žehrová

Stručný obsah hry

V této bláznivé francouzské komedii platí, že "kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá" a "kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp." Při srážce s blbcem se může rozsvítit i tzv. "inteligentovi". Přesto si raději dvakrát rozmyslete, než někoho prohlásíte za blbce. Může se vám stát, tak jako v této bláznivé komedii, že se na váš účet bude bavit někdo jiný.

Premiéra 1.února 1998 v Divadle Bez zábradlí

Ohlasy

"Svižná Menzelova režie, plná zajímavých nápadů a jemných gagů, a brilantní herecké výkony - to vše zaujalo plně publikum."
(avP, Slovácké noviny, 20.10.1999)
"Blbec k večeři ctí francouzskou komediální školu, jež dovedně kupí ztřeštěné situace a utahuje si přitom z lidských nectností. Nepouští se sice do žádných hlubokých psychologických rozborů, ale od herců vyžaduje přesné vykreslení charakterů, aby mělo představení ten správný říz. A to se povedlo přesně vystihnout Menzelovi, jenž inscenaci prošpikoval i klasickými gagy. Představení dominuje Francois Josefa Cardy, jehož bezelstná hloupost budí tu výbuch smíchu a hned je zase odzbrojující způsobem dojímavá."
(Z.A.Tichý, Mladá fronta Dnes, 4.2.1998)
25.11.2013
Včera jsme měli možnost se přijít podívat na představení. Chtěl bych poděkovat za excelentní výkony pánů mistrů Vydry a Cardy. Mám oba herce velice rád.
Na první pohled lehké role, ale každému je nad slunce jasné, že role pana Cardy rozhodně mezi lehké nepatří. Výrazy ve tváři a pohyby - absolutně bez konkurence. Občas až artistické výkony pana Vydry při simulování "housera", atd.. - to bych tady vlastně odvyprávěl celé představení. Těžko vyzdvihovat jednoho, oba jste úžasní.
Před lety jsem viděl původní francouzský film (1998) v obsazení s Thierry Lhermitte, Jacques Villeret a myslel jsem, že už není lepší verze - to jsem ale nezažil, co dokáže Vydra s Cardou. ;-)
Pánové moc bych Vám přál, abyste pokračovali, měli stále chuť a radost z hraní - je na Vás vidět, že Vás to baví - nás také - a to je báječná věc.
Moc vám děkuji i za jiné role - hltám každý film a můžu Vám slíbit, že se zase přijdu podívat na některé vtipné představení.
Trochu naivně si myslím, že pan Carda při děkovačce poslal úsměv na nás s přítelkyní - druhá řada 14,15 - několikrát mě totiž upozorňovala, že jsem také herec, že se směju hodně (v dobrém myšleno). Za což moc díky - udělali jste nám velkou radost a moc děkujeme.

Fotogalerie

Blbec k večeři Blbec k večeři Blbec k večeři Blbec k večeři Blbec k večeři Blbec k večeři Blbec k večeři Blbec k večeři

Fotografie z představení Blbec k večeři 1 - 8

Video

Videozáznam z představeníDnešní program

Zítřejší program

Divadlo Bez zábradlí na Facebooku
Divadlo Bez zábradlí, Jungmannova 31,110 00 Praha 1, pokladna tel. 224 946 436, email: vstupenky@bezzabradli.cz