Robert Křesťan a Druhá tráva + host Andy Owens (USA):

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA + HOST ANDY OWENS (USA):

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA
Historie
Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.
Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.
Druhá tráva dosud vydala 18 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty – banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky.

Zahraniční zkušenosti a spolupráce
Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.
Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:
Robert Křesťan - sólový zpěv, mandolína, kytara
Luboš Malina - banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály
Luboš Novotný - dobro, lap steel, vokály
Radek Hlávka - kytara, vokály
Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara
Martin Novák - bicí, perkuse, cajon
Přední česká kapela Druhá tráva, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu, oslavila minulý rok čtvrt století na scéně. Rok oslav odstartovala vydáním kompletu DVD/CD/zpěvník nazvaném In Concert, které bylo příznivě přijato jak posluchači, tak i kritikou.
Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby z nejnovějších studiových alb Pojďme se napít, Marcipán z Toleda, Shuttle to Betlehem a 1775 básní Emily Dickinsonové.
V roce 2018 se můžete těšit na pokračování vydařené spolupráce s Bratry Ebenovými a také s rockovou kytarovou legendou Michalem Pavlíčkem. Druhá tráva plánuje pozvat nějakého zajímavého hosta z USA a navíc se zhmotňuje myšlenka na novou autorskou desku!
ANDY OWENS
Andy Owens, rodák z Kentucky, je schopný přivádět své fanoušky do varu hrou snad na všechny možné hudební nástroje. Nicméně jeho hlavními vyjadřovacími prostředky jsou mandolína a hlas, kterými posluchačům interpretuje zejména své vlastní skladby. Jeho filozofií je hrát a zpívat písně, které přenášejí sdělení a lidské emoce.
Do povědomí bluegrassových příznivců se výrazně zapsal hlavně svou skupinou The Andy Owens Project a to rovnou hned prvním albem Kerosene Circuit, jehož titulní skladba se držela devět měsíců v bluegrassové hitparádě Top 10. Kromě toho se účastnil nahrávání mnoha dalších desek a procestoval více než 30 zemí v doprovodu dalších interpretů, jakými jsou Sam Bush, Jerry Douglas nebo David Grier.
Největší výzva v jeho životě přišla v roce 1999, kdy se vydal v doprovodu své rodiny na roční expedici, při které předával publiku v mnoha zemích poselství bluegrassové hudby.
Ačkoliv se narodil v Kentucky a většinu života prožil v Texasu, v současnosti sídlí v horách Severní Karolíny, kde má vlastní studio a vydavatelství.
Čeští posluchači už mohli Andyho Owense poprvé vidět a slyšet již před lety na koncertech Druhé trávy, se kterou stále spolupracuje nejen v rámci společných vystoupeních, ale i studiových nahrávkách. V květnu 2007 společně absolvovali měsíční evropské turné, které se setkalo s velkým ohlasem. V srpnu tohoto roku se Andy opět ukáže v České republice jako host Roberta Křesťana a Druhé trávy na několika festivalech a samostatných koncertech.

Fotogalerie

Fotografie z představení 1 - 2Dnešní program

Zítřejší program

11. červenec   sobota20:00 
J. Doga, E. Lotjanu, J. Janda, P. Malásek: Cikáni jdou do nebe

Divadlo Bez zábradlí na Facebooku
Divadlo Bez zábradlí, Jungmannova 31,110 00 Praha 1, pokladna tel. 224 946 436, email: vstupenky@bezzabradli.cz